SEO-RemedyanSEO Yapılacak Sitenin İncelenmesi

Seo (Search Engine Optimisation), dilimizdeki karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Bir konuda arama yaptığımızda, bizi istediğimiz sonuca ulaştırmayı görev bilen arama motorlarına, kendi web sitemizi tanıtma yöntemidir. Bunu kısaca “aramalarda üst sıralarda çıkmak” olarak ifade edebiliriz. Optimizasyon yapabilmek için sitenizin Seo kurallarına uyumlu olması gerekir. Bu hizmet başlangıcında siteniz incelenir ve uyumluluk ayarları yapılır.

 

Hedef Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi

Arama motorlarının sizi tanımasını ve değerli sitelerden biri olarak görüp, üst sıralara çıkarmasını sağlamak için hedef anahtar kelimelere ihtiyaç vardır. Bu anahtar kelimeler belirlenerek Seo çalışmaları için bir yol haritası çizilir.

 

Site İçerisinde Alt Yapı Çalışmaları

Alt yapı çalışmaları tamamlanmadan başlanan Seo çalışması, ne kadar iyi yapılırsa yapılsın istenen sonucun altında kalacaktır. Bu nedenle internet siteniz belirlenen hedef anahtar kelimeler doğrultusunda düzenlenir ve gerekli eklenti veya kod düzenlemeleri yapılır.

 

Site İçi SEO Uyumluluk İşlemleri

Seo çalışmaları, site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Site içi çalışmalarını üretime, site dışı çalışmalarını ise pazarlamaya benzetebiliriz. Site içi çalışmaları olmadan site dışı çalışmaları pek fazla sonuç vermeyecektir. Bunun ışığında ilk olarak site içi Seo uyumluluk işlemleri yapılır.

 

Site Dışı SEO Hesap Bağlantıları

Arama motorlarına uygun dizayn edilmiş bir sitenin, site dışından göreceği destek, yapılan çalışmaların verimini maksimuma çekecektir. Site dışı çalışmaları diğer sitelerle ilişki kurularak sağlanır. Doğru yapılmazsa kötü etkileri çok fazladır. Titizlikle ve doğru yöntemlerle site dışı bağlantılar oluşturulur.

 

İçerik Üretimi

Belirlenen hedef anahtar kelimeleri içeren, Seo yazım kurallarına tam uyum sağlayan ve en önemlisi özgün içerik üretimi yapılır.

 

Arama Motorlarına İndekslenme

Arama motorları tarafından indekslenmeyi arama sonuçlarındaki sayfa sayınız olarak tanımlayabiliriz. Arama motorlarında sitenizin optimum sayfa sonucu alması, yani indekslenmesi sağlanır.

 

Yükselme Analizi

Belirli bir aralık belirlenip, arama motoru algoritmaları göz önüne alınarak bir yükselme analizi yapılır. Hedeflenen sonuçlara ulaşmada stratejik düzenlemelere gidilir.

 

Raporlama

Yükselme analizi yapıldıktan sonra elde edilen veriler, uyumluluk ayrıntılarıyla yorumlanarak raporlanır.