Sosyal Medya Yönetimi-RemedyanKurumsal Hesap Oluşturulması ve Kontrolü

Tüm sosyal medya hesapları kurumsal olarak tasarlanır. Kurum bilgileri eklenerek gerekli düzenleme ve ayarlar yapılır. Paylaşıma hazır hale getirilir. Olası sorun oluşturacak eylemlere karşı filtrelemeler yapılarak hesaplar oluşturulur.

 

Google Business Kaydı

Google Business, kurumsal işletmelerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Kurumun ağırlığını interaktif dünyada da yansıtmanın en önemli adımı Google Business kaydıdır. İşletme bilgilerini ve duruşunu en doğru yansıtacak şekilde işletme kaydı yapılır.

 

Marka İmajı Stratejisi

İşletmenin kendini en doğru şekilde yansıtmasının bir diğer yolu da kurumsal dildir. İşletme dinamiklerine uygun bir dil belirlenerek, işletmenin vermek isteği imaja en uygun etkileşim tabanı oluşturulur.

 

Rakip ve Hedef Kitle Analizi

Sektörel olarak doğru bilgi edinmek ve strateji kurmak, ulaşılmak istenen hedefe atılması gereken ilk ve en önemli adımlardandır. Rakiplerin sektörel yaklaşımları incelenir ve hedef kitleye ulaşmaya yönelik ön çalışmalar yapılır.

 

İçerik Oluşturma ve Yönetimi

Sosyal medya paylaşımlarının, oluşturulan kurumsal dil ile paralelliği ve görsellerle bütünlüğü iyi bir uyum içerisinde olmalıdır. Kopya içerik, işletmelerin en büyük hatalarındandır. Bu nedenle tüm paylaşımlar özgün olarak yapılır.

 

Görsel Oluşturma

Sosyal medya hesaplarından yapılan özgün paylaşımlarda, dilin özgünlüğünün yanında tamamlayıcı görselin de özgün ve bütünleyici olması çok önemlidir. Tüm paylaşımlardaki görseller özgün seçilir.

 

Anlık Mesaj Kontrölü

Kurumsallık çerçevesinde hedef kitle ile iletişim en temel özellik olmalıdır. Son kullanıcıların sosyal medya hesaplarından iletişime geçmesi halinde, sorun veya bildirimlerine karşılık almaları çok önemlidir. Tüm hesapların anlık mesaj kontrolü yapılır ve işletmeye uygun cevaplanır.

 

Raporlama

Raporlama, yapılan hizmet ve ulaşılmak istenen hedeflerin ne durumda olduğunu anlamak ve analiz etmek açısından belli aralıklarla yapılmalıdır. Sabit bir aralık belirlenerek durum analizi yapılır ve verilerin yorumları rapor olarak sunulur.

 

Veri Analizi ve Strateji Belirlenmesi

Analiz ve Strateji bütünlüğü sağlamak, başarıyı ve hedeflere ulaşmayı getirir. Ön çalışma ve normal çalışma süreçleri içerisinde, veriler güncel değerlendirmelerle incelenir. Uygun stratejiler belirlenip uygulamaya geçilir.